Mířidla
 
 
 
Optika/Elektro-optika
Značky
 
 
 
Značení
 
 
 
 
 
 
LED zařízení
 
 
OEM & sp. aplikace
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 


  Optika/Electro-Optika : Průhledový kolimátor s "červeným bodem" (MEPRO RS-22)

 
 

MEPRO RS-22 je bezůdržbový, duální iluminační, průhledový kolimátor s "červeným bodem" speciálně vyrobený pro rychlou a instiktivní přesnou střelbu s oběma očima otevřenýma. Osvětlení zaměřovacího bodu je za dne docíleno optickým kolektorem a v noci miniaturním samosvítícím tritiovým zdrojem. MEPRO RS-22 je vhodný pro použití se systémy nočního vidění.

MEPRO RS-22 je druhou generací mířidel s mnoha vlastnostmi požadovanými profesionály:

Seřizování: Seřizování probíhá ve svislé i vodorovné rovině dvěma seřizovacími elementy s přírůstkem 0,2 mm/klik, robustní mechanismus dovoluje seřízení do maxima horizontální i vertikální polohy ve velmi krátkém časovém úseku. Seřizovací elemnety mohou být ovládány prázdnými nábojnicemi ráže 5.56 mm a 7.62 mm NATO.

Záložní mířidla : MEPRO RS-22 je vybaven záložními mířidly pro stav nouze, které se automaticky nastaví ve stejném okamžiku jako optická mířidla. S použitím těchto záložních mířidel v případě nouze může uživatel zasáhnout cíl ve velikosti osoby na 100m - úspěšnost 7 výstřelů z 10.

MEPRO RS-22 je vodotěsný zaměřovač . Povrch optických částí je ochráněn tvrdým ochranným sklem které může být vyměněno za protilaserový filtr.

Optické komponenty jsou sestaveny tak, aby zamezovaly jakékoli odlesky světla směrem k nepříteli. MEPRO RS-22P je možné spojit s jakýmkoli antireflexním zařízením.

Fotochromatická optická skla je možné dodat na objednávku. Za silných světelných podmínek se tato sama ztmaví a tím poskytnou pro uživatele lepší kontrast v okamžiku kdy míří na cíl s bílým pozadím. MEPRO RS-22 profesional a RS-22P military model je vybaven novým optickým systémem s vylepšenou iluminací červeného bodu. RS-22P dodatečný illuminační kolektor, který ze svého čelního skla získává maximum světla během střelby z tmavého uzavřeného prostoru do velmi osvětleného prostoru. Osvětlení zaměřovacího bodu se automaticky mění podle okolních světelných podmínek.

MEPRO RS-22 a RS-22P vyhovují všem standardům US Military MIL-STD-810. MEPRO RS-22 je vyvinut tak aby plně vyhovoval vojenským standardům a a by byl spolehlivým doplňkem s dlouhou životností za různých teplotních podmínek. MEPRO RS-22 nemá žádné spínací elementy a nepotřebuje žádné baterie nebo jiné externí zdroje. MEPRO RS-22 je vždy připraven pro použití.

Technická specifikace:
Přiblížení: 1X
Průměr čoček: 30mm
Viditelné pole: Nekonečno
Zaměřovací bod: 5.5 MOA (4 na objednávku)
Fotochromatická skla: Na objednávku
Protireflexní zařízení: RS-22P
Rozměry: 122 mm x 38 mm x 56 mm (H)
Hmotnost: 250 gr