Mířidla
 
 
 
Optika/Elektro-optika
Značky
 
 
 
Značení
 
 
 
 
 
 
LED zařízení
 
 
OEM & sp. aplikace
 
 
 
 
 
 
 
 
 

  Elektro-Optika :Zaměřovač MEPRO GLS-203)

     
 

Granátomet M203 se již používá mnoha armádními jednotkami v zemích po celém světě po více než tři desítky let. Běžně se používá nainstalován na útočné pušce M16, tento granátomet dodává zbrani větší účinnost v dosahu 350-400 metrů. Nicméně, zkušenosti ukázaly, že i po mnoha cvičných akcích je přesnost tohoto granátometu problematická. Dalším vážným problémem s touto universální zbraní je že standardní mířidla dodávaná s granátometem M203 jsou použitelná pouze za denních podmínek. Sestava standardních mířidel a granátometu M203 je tedy pouze pro limitované použití.

MEPROLIGHT vyřešil tento problém tím, že vyrobil iluminační zaměřovací optický kolimátor, který je možné použít za jakýchkoli světelných i klimatických podmínek. Tento kolimátor spolehlivě funguje v různých podmínkách po dobu 5-8let bez jakékoli údržby, nutnosti se starat o externí zdroje energienebo nutnosti vyměňovat baterie. Tritium poskytuje světlo 24 hodin denně bez přerušení. Pokud je na M16 instalován standardní nosič kolimátor umožňuje používání standardních mířidel bez omezení.

Kolimátor GLS-203 je skutečným novodobým technologickým řešením. Kompaktní jednotka (o délce pouze okolo 50 mm) je namontována na standardní nosič pušky M16 a má seřirovací elementy ve dvou osách. Může být namontován na standardních typech montáží pro zbraně. Během dne sběrač světla koncentruje okolní světlo do bodu který promítá do optiky kolimátoru. V noci tritiový zdroj světla dodává světlo pro zaměřovací bod.

SPECIFIKACE

Reliéf pohledu: 0-300mm
Pole viditelnosti: 160° (V případě že jsou obě oči otevřeny)
Rozsah: 50 - 375 metrů
Rozlišení: Přírůstky do 25 metrů
Velikost bodu: 4 MOA
Intenzita bodu: Automatická
Vestavěná kompenzace vlivu větru
Hmotnost kompletního adaptéru: 150g
Rozměry (s adaptérem): 62 x 54 x 32

 

 
   


 
<>